Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİNE “SU VE ÇEVRE BİLİNCİ” EĞİTİMİİSU Genel Müdürlüğü, yaz programı kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmit Şubesinin yaz okulu programına katılan kız öğrencilerine su ve çevre bilinci semineri verdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında suyun ve çevrenin korunması için paydaş olarak gördüğü okullar ile sivil toplum örgütlerinde yıllardır seminerler düzenleyen İSU Genel Müdürlüğü, yaz etkinlikleri kapsamında su ve çevre bilinci seminerlerini sürdürüyor. Şimdiye kadar 25 binin üzerinde öğrenci ile sivil toplum örgütü temsilci ve üyelerine eğitim veren İSU, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı organizasyonu ile TÜGVA İzmit Şubesi’nin düzenlediği Yaz Okulu kapsamındaki 125 kız öğrenci ile 15 öğretmene seminer verdi.

Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir tarafından verilen eğitimde yaşanan küresel ısınma ile birlikte suyun ve çevrenin korunması ile öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekildi. Kurum olarak yıllardır okullarda eğitimler verdiklerini söyleyen Demir, su ve çevrenin korunması için öğrencilere büyük görevler düştüğünü kaydetti. Düzenledikleri seminer ve eğitimler ile öğrencilerin ailelerinin üzerinde etkileri ile birlikte önemli oranda su tasarrufu sağlandığını tespit ve gözlemlediklerini anlatan İSU Eğitim Şube Müdürü, su ve çevrenin korunması için paydaş olarak gördükleri öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Vakıf olarak düzenledikleri yaz okullarında kız ve erkek öğrencilere çeşitli eğitimler verdiklerini belirten TÜGVA İzmit Şube Temsilcisi Av. Ömer Barış, İSU Genel Müdürlüğü’nün su ve çevrenin korunması için yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yaparak verdikleri seminerden dolayı teşekkür etti.

TÜGVA İzmit Şube Kadın ve Aile Koordinatörü Seher Şen’in hazır bulunduğu seminerde İSU Genel Müdürlüğü’nün su ve çevrenin korunması için hazırladığı eğitim materyalleri öğrenciler ile öğretmenlere hediye edildi. Önümüzdeki günlerde TÜGVA yaz okulu programına katılan erkek öğrencilere de seminer düzenlenecek.

Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

(113 KB)

DİĞER HABERLER

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2018© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.