Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

İZMİT’TE KAPALI MENFEZ TEMİZLİĞİ YAPILIYOR.İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı altından geçen ve yağmursularının uzaklaştırıldığı iki gözlü kapalı menfezin temizliğini yapıyor. Kapalı menfezin içine konulan küçük iş makinelerinin kullanıldığı temizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca kamyon malzeme deponi alanlarına gönderiliyor.

İSU, yüzey sularını toplamak ve yağmursuyu baskınlarının önüne geçmek için son 13 yılda İl genelinde yaklaşık 500 km uzunluğunda yağmursuyu hattı yaptı. Bu suların İzmit Körfezine aktarılması için çeşitli büyüklüklerde motopompların kullanıldığı 12 adet yağmursuyu terfi merkezi inşa eden Kurum, atık sulardan arındırdığı derelerde de 70 km uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirdi. Düzenli akışları sağlanan dereler ile kapalı menfezlerin yanı sıra yağmursuyu kollektör hatlarının sürekli olarak temizliği yapılıyor.

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı altından geçen kapalı menfez yağmursularının getirdiği malzemeler ile yer yer dolmasından dolayı temizleme çalışmaları yapılıyor. Belirli aralıklarla üstü açılan kapalı menfezin içine konulan bobcat iş makinesi kullanılarak biriken malzemeler çıkartılarak temizleniyor. Kanal temizleme araçlarının da kullanıldığı çalışmalarda onlarca kamyon malzeme çıkartıldı. Malzemeler kamyonlara yüklenerek deponi alanlarında depolanıyor.

Bulvar boyunca yaklaşık 2 km uzunluğunda temizleme çalışmaları yapılacak. Temizleme ile birlikte kapalı menfezin akışı düzenli hale getirilerek geçtiği güzergahta muhtemel su baskınların önüne geçilecek.
Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişi Daire Başkanlığı

DOKÜMANLAR

(117 KB)

DİĞER HABERLER

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2018© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.