Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

Abonelerimizin Dikkatine


İşlemlerinizi hızlandırmak, size daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla ve İSU Tarifeler Yönetmeliği gereği kullanmış olduğunuz mülk için kendi adınıza abone kaydı yaptırınız.

Alım-satım veya kiralama yapacağınız mülkün abonelik durumunu abone numarası ve son endeks bilgisiyle size en yakın Şube Müdürlüğü'müze gelerek öğreniniz.
     
Kullanmadığınız mülkün aboneliğini mutlaka kapattırınız. 

Su abonesi olmayıp,kendi imkanları ile su temin edip kanalizasyona bırakanlar, bu suların uzaklaştırılması için ATIKSU bedeli ödemekle yükümlüdürler. Bu tür abonelerden su bedelinin %50'si oranında atıksu bedeli alınmaktadır.

Geçici Bir Süre Su Kullanmayacaksanız!Lütfen Suyunuzu Kapattırınız.

Aboneliginizde geçici bir süre su kullanmayacaksanız, herhangi bir mağduriyete ugramamak için, bu durumu ,bir dilekçe ile İSU'ya bildiriniz ve suyunuzu geçici olarak kapattırınız.

Faturanızda Yanlışlık Oldugunu Düşünüyorsanız ilgili İSU Şube Müdürlüğümüze Müracaat Ediniz.

            İtiraz edeceğiniz fatura ile sayacınızın endeksini okuyarak Şube Müdürlüğümüze başvurunuz.   Başvurunuz en kısa sürede incelenerek, itiraz sunucuyla ilgili size gerekli bilgilendirme yapılacaktır.                                                                                                                                                                           

Sayacınızı Açık, Temiz ve Aydınlık yere konumlandırınız.

İSU görevlilerince düzenli olarak sayacınızın okunabilmesi, arızalı durumlarda değiştirilebilmesi için sayaç yerinizle ilgili gerekli tedbirleri alınız.Kış aylarında ise ,sayaç yerinizi ahşap talaşı ile doldurarak sayacınızın donmamasını sağlayınız.

Kullanım Türü Degişikliğini İSU'ya haber vererek yaptırınız.

Örneğin,mesken olarak kullanılmakta olan abonelikte işyeri olarak faaliyette bulunulacaksa herhangi bir mağduriyete ugramamanız için, İSU'ya müracaat edip tarifenin işyerine dönüştürülmesini sağlayınız.

İSU Genel Müdürlüğü'nün bilgisi dışında sayacınıza hiçbir şekilde müdahale etmeyiniz. 

Aboneliği olmasına ragmen, İSU'ya haber vermeksizin sayacı söken tamir ettiren veya herhangi bir nedenle sökülen sayaç yerine kayıtsız bir sayaç takanlara tutanak tanzim edilir ve cezai işlem yapılır.                                                                                                                                    

FOTOĞRAF GALERİSİ

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2018© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.